WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE

W dniu 2 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 7 i 8 mogli wirtualnie wcielić się w różne zawody: maszynistę pociągu, elektryka, fryzjerkę, policjanta, lakiernika samochodowego, kierowcę autobusu, pilota i inne.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie w ramach projektu „Widzę siebie w tym zawodzie” gościliśmy w szkole pracowników WUP, którzy umożliwili naszym uczniom  na odpowiednim sprzęcie i za pośrednictwem wirtualnych gogli przenieść się w świat różnych  zakładów pracy, firm. Stworzono 45 filmów rozszerzonej rzeczywistości z możliwością rozglądania się po odwiedzanym miejscu, które zabierają uczniów w krótką, wirtualną podróż, podczas której doświadczają oni pracy specjalistów w ich codziennych, naturalnych warunkach funkcjonowania oraz mogą wczuć się w realia wykonywanej pracy- jej poszczególnych aspektów, specyfiki, warunków i odgłosów. 7 specjalistycznych aplikacji ukazujących zawody w 100 % wirtualnej przestrzeni, pozwoliło uczniom dzięki specjalnym kontrolerom samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu.