Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska powinien trwać przez cały rok. Na razie ma swój jeden dzień w kalendarzu.  Ma on na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania innych rozwiązań, aby bardziej chronić naszą planetę.

Dlatego też we wtorek (06.06.) w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Środowiska. Uczniowie klas I – IV mieli za zadanie przyjść w tym dniu ubrani w odcieniach koloru zielonego. Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia zostały przygotowane zagadki i quizy dotyczące środowiska, segregacji odpadów oraz inne ciekawe pytania. Dzięki temu wszyscy mogli utrwalić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego! Dla każdego uczestnika zabawy zostały przygotowane drobne upominki oraz piękne dyplomy za udział w tak ważnym dla naszej Ziemi dniu.