DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dla klas 1-3 zostały przygotowane specjalne zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez Panią Katarzynę Czerw i Marię Troninę.

Uczniowie wykonywali szereg zadań praktycznych, dzięki którym utrwalali wiedzę na temat, np. segregacji śmieci. W czasie zajęć zapoznawali się również z potrzebą uruchamiania źródeł odnawialnych energii, a także podstawowymi zasadami ekologicznego stylu życia. Na koniec zajęć każdy z nauczycieli otrzymał od prowadzących pakiet prac plastycznych o tematyce związanej z zajęciami. Z okazji tego dnia została wykonana również okolicznościowa gazetka, na której zostały umieszczone różne ciekawostki i informacje na temat ekologii.

            Dzień Ziemi obchodzony był również na świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawy film na temat ekologicznego stylu życia oraz jego wpływu na naszą planetę. Przeprowadzono również zajęcia plastyczne, gdzie uczniowie przy użyciu plasteliny wykonywali różne prace zachęcające do dbania o nasz wspólny dom – Ziemię.

___

 

____

Skip to content