Moja okolica jest piękna – Konkurs plastyczny

Moja okolica jest piękna – Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny ,,Moja okolica jest piękna”

W naszej szkole został zorganizowany konkurs dla klas I–III pt. „Moja okolica jest piękna”. Jego celem było pokazanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w  okolicy. W  swoich pracach uczniowie zaprezentowali lokalne zabytki, charakterystyczne miejsca i  piękne krajobrazy. Czytaj dalej

Konkurs przyrodniczo-fotograficzny

Konkurs przyrodniczo-fotograficzny

Konkurs przyrodniczo-fotograficzny

W naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczo-fotograficzny pt. „Przyroda wokół nas”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć przedstawiających przyrodę – rośliny, zwierzęta oraz ciekawe krajobrazy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wrażliwością na piękno otaczającego świata. Wszystkie prace były niezwykle interesujące i pokazały, jak uważnie dzieci obserwują naturę. Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji i zachęcił do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

W naszej szkole odbyło się ciekawe spotkanie z pracownikami PKO Bank Polski, którzy przybliżyli uczniom specyfikę pracy w banku oraz opowiedzieli o codziennych obowiązkach pracowników różnych działów. Czytaj dalej

Akademia Lubella

Akademia Lubella

W ramach akcji Akademia Lubella przeprowadziliśmy zajęcia profilaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne jest spożywanie warzyw, owoców oraz regularnych, wartościowych posiłków. Podczas lekcji poznali zasady zdrowej diety i dowiedzieli się, jakie produkty warto wybierać na co dzień. Czytaj dalej

ANGIELSKI METODĄ PROJEKTU W KLASIE 4

ANGIELSKI METODĄ PROJEKTU W KLASIE 4

W ostatnim miesiącu w klasie 4 zrealizowałam autorski projekt językowy „Food”. Praca obejmowała różnorodne, aktywizujące działania, które pozwoliły uczniom w naturalny sposób rozwijać kompetencje językowe oraz utrwalać słownictwo związane z jedzeniem. Czytaj dalej

Sukces w konkursie wojewódzkim!

Sukces w konkursie wojewódzkim!

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Jagoda Frańczak z klasy 5 zajęła I miejsce w kategorii recytacja podczas Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „E Viva L’Arte” – Edycja I 2026 pod hasłem „Sztuka Wolności – w 235. rocznicę Konstytucji 3 Maja”. Czytaj dalej

Finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Biologii!

Finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Biologii!

Składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla Karoliny Łach za uzyskanie tytułu Finalisty Konkursu Biologicznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jesteśmy bardzo dumni, że uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Strażowie Karolina Łach została finalistką kuratoryjnego konkursu z biologii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026. Czytaj dalej

Skip to content