Koło mediacji szkolnej i rówieśniczej ,,Nić porozumienia’’

Koło mediacji szkolnej i rówieśniczej ,,Nić porozumienia’’

Autor: Justyna Dorota – Sachanowska, Joanna Dral-Gaweł, Patrycja Drabicka             

W tym roku szkolnym wprowadziliśmy innowację pedagogiczną skierowaną do uczniów klas III i VII, którzy potrzebowali pomocy przy rozwiązywaniu konfliktów, nieporozumień i kłótni rówieśniczych.

Umiejętność efektywnego prowadzenia konwersacji i porozumiewania się jest jedną z podstaw prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa, tą zasadę można także odnieść na małą skalę- w społeczności szkolnej. Warto zwrócić uwagę, że nasze samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne zależy od poziomu satysfakcji z relacji społecznych.

Bywają jednak sytuacje, kiedy proces komunikacji zostaje zaburzony lub wręcz kompletnie przerwany wskutek takich zjawisk jak chociażby konflikty, nieporozumienia i inne trudne zachowania rówieśnicze.

Jednym z narzędzi służących efektywnemu zarządzaniu konfliktami są mediacje, które na etapie szkoły podstawowej należy doprecyzować nazywając je mediacjami szkolnymi i rówieśniczymi.

W naszym kąciku mediacyjnym, w miłej atmosferze z pomocą nauczycieli- przeszkolonych mediatorów rozwiązywano liczne konflikty rówieśnicze.

Czytaj dalej

Podróże kształcą

Podróże kształcą

Od lat mówi się, i słusznie, że podróże kształcą. Dlatego tak wielu ludzi rok w rok przemierza kulę ziemską wzdłuż i wszerz by zobaczyć i poznać coś nowego. Coś nowego postanowiła również poznać i zobaczyć młodzież z Zespołu Szkół w Strażowie, która w tym roku za cel swojej podróży obrała Węgry, a dokładniej mówiąc dwa węgierskie miasta – Budapeszt i Eger. Czytaj dalej

KÓŁKO PLASTYCZNO-KULINARNE

KÓŁKO PLASTYCZNO-KULINARNE

 

Kółko plastyczno- kulinarne rozpoczęło zajęcia od kwietnia 2024 roku. Są one prowadzone  przez Fundację PROFIL. Na  zajęcia obecnie  uczęszcza 15 uczniów:  9 osób z klasy IV i 6 osób z klas VI.    Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Zajęcia   odbywają się dwa razy w miesiącu.

Kolejne zajęcia kółka … zdjęcia

Czytaj dalej

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

W dniach 23,24 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt.  Raz, dwa, trzy! Czytaj Ty! Celem konkursu było wspieranie indywidualnych zainteresowań dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów. Czytaj dalej

Skip to content