Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa  w Strażowie  otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł. W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła zakupiła wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów i młodzieży związanych z techniką, elektroniką, mechatroniką, robotyką, informatyką i programowaniem, a także fotografią i tworzeniem materiałów filmowych .

Zakupione wyposażenie jest użytkowane od 1 września 2022 r  w ramach  zajęciach   informatyki, robotyki, techniki oraz kółek zainteresowań.
Nowoczesny sprzęt nagłaśniający  uświetnia wszelkie szkolne uroczystości i spaniale przygotowane przez uczniów wystąpienia w różnych akademiach. Sprzęt służy  zarówno do rozwijania pasji i zaineresowań uczniów, a jego praktyczne zastosowanie pozwala na utrwalenie wydarzeń z życia szkoły i ich publikację na naszej stronie.
Skip to content