FRYZJERSTWO – ŚWIETLICA SZKOLNA

W dniu 17 kwietnia 2023 r. zajęcia na świetlicy szkolnej poprowadziła pani Edyta, która zaprezentowała uczniom zawód fryzjera.

Na początku omówiła budowę włosów oraz prawidłową metodę mycia i pielęgnacji, aby włosy były mocne i lśniące. Następnie prowadząca opisała narzędzia i sprzęty z którymi spotykamy się podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Pani Edyta zwróciła uwagę na zasady zachowania się w takim salonie. Wytłumaczyła, że jest to strefa relaksu i odpoczynku, dlatego należy odpowiednio się zachowywać. Na koniec zajęć pani Edyta przeczytała kilka zagadek związanych z fryzjerstwem, na które uczniowie chętnie odpowiadali oraz przeprowadziła konkurs w którym uczniowie za pomocą dotyku, musieli rozpoznać z zamkniętymi oczami jaki przedmiot znajduje się w worku. Zajęcia zakończyły się słodkimi cukierkami dla wszystkich za czynny udział w zajęciach.