WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Warto przypomnieć, że Walenty, od którego wszystko się zaczęło, był biskupem rzymskim, bardzo cenionym przez chrześcijan.

Udzielał potajemnie ślubów żołnierzom w czasach, kiedy było to zabronione. Aresztowany, podnosił na duchu innych więźniów, ukazując im piękno i wartość prawdziwej miłości. Postać świętego Walentego zainspirowała ludzi do tego stopnia, że po jego śmierci, zaczęto obchodzić Dzień Zakochanych.

U nas w szkole, jak co roku, zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali piękne listy i kartki wyrażając w ten sposób swoje sympatie.  Następnie „walentynkowe amorki”  rozdały pocztę wszystkim adresatom. Pamiętajmy o tym, że miłe słowa  i okazywanie sympatii poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.