Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości!

Tradycyjnie 11 listopada w Strażowie świętowaliśmy radosne wydarzenie historyczne sprzed ponad stu lat. Polska odzyskała wtedy niepodległość. 

Uroczyste gminne obchody rozpoczęły się w kościele parafialnym występem uczniów naszej szkoły. Taniec Ojczyzny, piękne pieśni patriotyczne, wiersze, ulotki rozdawane przez gazeciarzy wprowadziły nas w klimat tamtych czasów. Była okazja przypomnieć sobie, jak ważne wydarzenia, postacie i poświęcenie naszych przodków pomogły odrodzić się Polsce. 
Po Mszy Św. zebrani udali się pod pomnik “Grunwald”. Kwiaty złożyli p. Wójt Wilhelm Woźniak, Przewodniczący Rady Gminy p. Grzegorz Nowak, Radni ze Strażowa, p. Dyrektor Agata Gunia – Buk, Rada Sołecka, Stowarzyszenie “Strażowianie”, OSP Strażów. Kwiaty złożyła też Radna Powiatu Rzeszowskiego p. Renata Gaweł. W gminnych obchodach brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły. 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość i tym, którzy uświetnili ją swoją obecnością. 
Skip to content