DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

Dawno, dawno temu. Za górami, za lasami, za siedmioma rzekami…! Tak, tak to tekst, którym często zaczynają się nasze ulubione bajki, czytane przez rodziców lub babcie do poduszki na dobranoc.

Kiedy słuchamy takich opowieści, przenosimy się w świat fantazji, aby przeżywać przeróżne perypetie i przygody bohaterów tam występujących. I tak też się stało 6 listopada 2023 r. za sprawą wychowawców świetlicy i biblioteki szkolnej oraz wychowawców klas 1-3, uczniowie wzięli udział w inicjatywie pt. Dzień Postaci z Bajki.  W tym dniu obowiązywał strój wybranego bohatera z bajki. Na korytarzu szkolnym można było spotkać Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Króla, Rycerza, Smoka, Myszkę Miki i wiele innych bajkowych  postaci. Uczniowie mogli zmierzyć się w quizie odpowiadając na pytania związane z bajkami, a za dobrą odpowiedź można było dostać słodki przysmak. Była również fotobudka do robienia  pamiątkowych zdjęć. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Tak i nasz dzień dobiegł końca, chociaż uczniowie chcieliby zapewne, żeby trwał cały rok. No i oczywiście  najładniejsze i najoryginalniejsze stroje zostały nagrodzone.