Sobota na rowerze…

„RAZEM do celu, czyli sobota na rowerze, nie przy komputerze” pod takim hasłem w sobotę, 23 września, odbył się ze startem i metą w Szkole Podstawowej w Strażowie Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło ponad 140 uczestników.

Dzisiaj, w dobie wygodnego życia, bardzo trudno odciągnąć ludzi od tabletów, telefonów czy komputerów. W dzisi9ejszym społeczeństwie, a głównie wśród dzieci i młodzieży,  daje zauważyć się brak aktywności ruchowej. Każda więc akcja wspólnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu jest jak najbardziej pożyteczną inicjatywą. I z taką właśnie inicjatywą wspólnego, rodzinnego rajdu rowerowego do mieszkańców gminy Krasne wyszli Wójt Gminy Krasne, , Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem, Szkolny Klub Turystyki Rowerowej KOŁO oraz Zespół Szkół w Strażowie. Na starcie rajdu stanęło ponad 140 uczestników, w tym blisko 90 dzieci. – Cieszy tak duże zainteresowanie tym rajdem. Jest to przysłowiowy miód na serce organizatorów. Zresztą rajdy rowerowe, u nas w gminie, cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem  – mówi opiekun Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej „KOŁO” w Strażowie, a zarazem przewodniczący Rady Sportu w gminie Krasne, pan Witold Socha.

Start rajdu, nad bezpieczeństwem którego czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Rzeszowie, strażacy z OSP Strażów, a także wykwalifikowani  ratownicy medyczni, poprzedziła prezentacja trenera kolarstwa, pana Mateusza Hałajko, który wprowadził zebranych w arkana kolarstwa tak amatorskiego, jak i zawodowego oraz poruszył najważniejsze kwestie związane z bezpieczną jazdą na rowerze. Następnie uczestnicy rajdu, podzieleni na grupy, wyruszyli na trasę. Ta liczyła ponad 17 kilometrów i wiodła drogami gmin: Krasne, Czarna i Trzebownisko. A potem był wspólny posiłek i losowanie nagród. Te ufundowała firma Greinplast i Gmina Krasne. Do wygrania były między innymi: kaski rowerowe, bidony, dzwonki, zapięcia do roweru, liczniki, uchwyty rowerowe na telefon i wiele innych przydatnych rowerzystom gadżetów. Całe wydarzenie przebiegło w miłej, rodzinnej i pogodnej atmosferze. I wszyscy, jak jeden maż, zapowiedzieli, że na starcie kolejnego rajdu ich nie zabraknie.

zapraszamy na https://www.gminakrasne.pl/aktualnosci/

Skip to content