Rekolekcje wielkopostne

W dniach 20 – 21 marca 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które na zaproszenie ks. Proboszcza poprowadził ks. dr Lucjan Dyka, wikariusz parafii pw. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie.

Księdza rekolekcjonistę wspierała siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Konsekrowanych, która swoim śpiewem i grą na gitarze zachwyciła zebranych.
Pierwszego dnia słuchaliśmy Słowa Bożego oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni rekolekcyjne. Natomiast we wtorek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. W rozważaniach drogi Jezusa na Golgotę poznaliśmy tajemnice i znaczenie Krzyża. Dowiedzieliśmy się, jak wykorzystać cierpienie Chrystusa, aby naprawić swoje życie i odnaleźć drogę do Pana Boga.
Był to dla nas czas refleksji i radosnego przeżywania swojej wiary. Rekolekcje wprowadziły nas duchowo do Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego.