W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…)

 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka pod tytułem „Jest taki  dzień”, które wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Czas- kiedy wszyscy stają się dla siebie milsi, bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach    i waśniach.

Uczniowie klasy piątej przedstawili współczesną wersję jasełek przeplataną tradycyjnymi scenkami nawiązującymi do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Piękny śpiew kolęd    i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej przypomniał, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ, nauczycielom za przygotowanie przedstawienia oraz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej.     W świątecznych nastrojach wszyscy rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Przedstawiamy kilka zdjęć z Jasełek przygotowanych przez naszych uczniów.


_____________________________

Skip to content