Wycieczka do Krosna

W dniu 22 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy II i III w ramach projektu MEN „Poznaj Polskę” wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej.

Najpierw odwiedziliśmy Pijalnię Czekolady w Korczynie, gdzie mogliśmy degustować i podziwiać czekoladowe cudeńka. Następnie udaliśmy się do muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Tam dzieci usłyszały wiele ciekawostek związanych z życiem i twórczością patronki naszej szkoły oraz obejrzały różnorodne wydania jej znanych książek. Zwiedziliśmy też dworek, w którym zamieszkiwała poetka.

Podziwiając piękne widoki Beskidu Niskiego wszyscy udali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się, w jaki sposób produkuje się szkło, zdobi się je i nadaje mu niepowtarzalne formy. Dzieci wzięły też udział w warsztatach artystycznych, w czasie których własnoręcznie wykonali szklane witraże. Na koniec każdy mógł zakupić sobie piękne szklane pamiątki.

Mimo, że zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.