Kącik relaksacyjny

A tu taka niespodzianka!

Powrót po przerwie świątecznej dla uczniów naszej szkoły wiązał się z miłą niespodzianką. Na szkolnym korytarzu  powstał kącik relaksacyjny, gdzie dzieci i młodzież mogą odpoczywać, grać w gry logiczne oraz wspólnie spędzać czas.

W szkolnej strefie relaksu znajdują się wygodne pufy, miękki dywanik, stoliczki, regał z grami, książkami i odstresowującymi gadżetami.

Na podstawie obserwacji oraz rozmów z uczniami zauważono, że pojawia się konieczność stworzenia tzw. Strefy chilloutu, czyli miejsca odpoczynku, wyciszenia i regeneracji sił podczas przerw.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wdrożenie uczniów do kreatywnego spędzania czasu wolnego, wyciszenie dzieci i rozwijanie logicznego myślenia. Na półkach naszego kącika znajdziemy ciekawe propozycje gier językowych, logicznych i rozwijających pamięć i refleks. Przerwy między lekcjami spędzone w kąciku relaksu pozwalają uczniom na oderwanie się od książek a precyzyjnie dobrane gry, książki i gadżety pomogą w doskonaleniu  logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości i kreatywności.  Warto zauważyć, że gry mają także wartości prospołeczne, pomagają w  nawiązywaniu relacji międzyludzkich, uczą współdziałania i przestrzegania w grupie określonych reguł.

Nasza strefa relaksu nie powstałaby bez wsparcia naszej Pani dyrektor Agaty Guni-Buk, a także  kreatywności i zaangażowania p.  Justyny Doroty-Sachanowskiej oraz p. Joanny Dral-Gaweł.

Nasi kochani uczniowie zapoznali się już z regulaminem nowego miejsca, w którym uwielbiają spędzać czas podczas przerw.