Akcja Żonkile

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zostali włączeni do ogólnopolskiej akcji Żonkile, organizowanej corocznie przez Muzeum Żydów Polskich POLIN.

W jej ramach uczniowie obejrzeli przygotowane przez muzeum filmy edukacyjne: „Będę pisać” (dla klas 4-6) oraz „Muranów – Dzielnica Północna” (dla klas starszych). W ubiegłych latach ideą akcji było również rozdawanie/dzielenie się żonkilami – symbolami pamięci o powstaniu. Jednak ze względu na pandemię ta forma została ograniczona. Nasi uczniowie postanowili nawiązać do tradycji. Jedni wykonali żonkile z bibuły, inni odnaleźli kwiaty w ogródku – podzielili się nimi, przesyłając zdjęcia kwiatów na stronę internetową. Uczestnicząc w akcji oddali hołd poległym bohaterom powstania w getcie warszawskim zgodnie z hasłem: „Łączy nas pamięć”.