„Instrumenty dęte blaszane”

W dniu 7 marca odbyła się kolejna i niestety w tym roku ostatnia lekcja muzyczna prowadzona przez szkołę muzyczną Yamaha. Tym razem temat spotkania brzmiał „Instrumenty dęte blaszane”. Muzycy przedstawili tę grupę począwszy od trąbki kibica ,rogu myśliwskiego, przez puzony, aż po wszelkie rodzaje profesjonalnych trąbek. Prowadzący zaprezentowali brzmienie poszczególnych instrumentów, nie pomijając nawet rogu myśliwskiego. Dzieci poznały sposób regeneracji ust, z których odpłynęła krew podczas zbyt długiego grania. Niektórym sposób wydał się całkiem miły ( zwłaszcza starszym uczniom), ale tym młodszym nie szczególnie przypadł do gustu ……… .Prowadzący zdradzili również jak przy pomocy tłumików i specjalnych urządzeń oszczędzić stresu, mieszkającym obok sąsiadom podczas ćwiczenia na instrumencie.

Renata Mosior