Kartka dla Jana Pawła II

Na pewno już niejednokrotnie słyszeliście te słowa wypowiadane z wielkim wzruszeniem przez Jana Pawła II: „W każdym razie, tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło.

I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło”. Tak moi Drodzy 18 maja 1920 roku wszystko się zaczęło. Na świat przychodzi mały człowiek, który zostanie przez wszystkich zapamiętany jako jedna z najwybitniejszych osób na świecie. Dziś cała Polska wspomina i świętuje 100 urodziny Jana Pawła II. Ze względu na sytuację jaka panuje w naszym kraju obchody te są skromniejsze. Nasza szkoła mimo to chciała w jakiś sposób uczcić tak wielkiego człowieka. Dlatego też została zorganizowana akcja „Kartka dla Jana Pawła II”. Dziękujemy tym wszystkim uczniom, którzy w taki sposób chcieli z nami świętować urodziny naszego Wielkiego Świętego Jana Pawła II.

Maria Tronina

Krzysztof Ostrowski