Spotkanie autorskie

W dniu 04.04.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas I-IV szkoły podstawowej z pisarzem książek dla dzieci panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii popularnych książek o kotku Cukierku. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Beatę Sądek.

Podczas spotkania pisarz opowiedział, co skłoniło go do pisania książek, przeczytał fragmenty swoich utworów, pokazał piękne ilustracje. Autor opowiedział kilka ciekawych i bardzo zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy. Zachęcał uczniów do sięgania po książki.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Po serii wyczerpujących pytań, którym został poddany pan Cichoń przez naszych uczniów, nastąpiła najmilsza część spotkania, a mianowicie podpisywanie przez autora zakupionych przez chętne dzieci książek imiennymi dedykacjami.
„Cukierku, ty łobuzie” to pierwsza z ośmiu książeczek o przygodach psotnego kota Cukierka, która znalazła się wśród lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówił sam autor było to dla niego ogromne zaskoczenie, z którego oczywiście się bardzo cieszy. Oprócz serii książek o kocie Cukierku pan Waldemar jest również autorem m.in. książki pt. „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” napisanej w dwóch wersjach językowych – po Śląsku i w literackim języku polskim (prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska).
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.

Przygotowała  Maria Tronina