„Po polsku o historii”

Dnia 9 października 2018r. zorganizowane zostało w naszej szkole VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele j. polskiego i historii – pani Anna Rejman i pan Marcin Tonia. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Jest też doskonałą okazją do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dyktandzie udział wzięło kilkudziesięciu uczniów podzielonych na dwie kategorie: klas IV-VI oraz VII-VIII i 3 gimnazjum. Najlepsi znawcy języka polskiego wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

W kategorii klas IV – VI najlepiej dyktando napisali: Rafał Sądek (kl. VI), Olivier Nawojski (kl. V) i Michał Mazur (kl. VI).  Natomiast w klasach najstarszych najwyższy wynik uzyskała Joanna Kuziara z klasy VIII. Gratulujemy znajomości języka ojczystego.