„I co dalej?”

Uczniowie klasy III gimnazjum stanęli przed trudnym wyborem dalszej drogi życiowej. Muszą zdecydować do jakiej szkoły średniej złożyć podanie. Pomocą w podjęciu decyzji miała służyć konferencja zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. wybrali się wraz z wychowawcą p. Marcinem Tonią do Hotelu Prezydenckiego na konferencję, która była formą podsumowania zrealizowanych badań pt. „Preferencje wyboru drogi rozwoju zawodowego w kontekście wymogów rynku pracy w Powiecie Rzeszowskim oraz Gminie Miasto Rzeszów”. Była to okazja wysłuchania wielu znamienitych gości m.in. senatora RP Aleksandra Bobko, czy pani poseł Krystyny Wróblewskiej. Prezentowano również film „Twój Wybór – Twoja Przyszłość – czyli jaki kierunek wybrać, aby w przyszłości znaleźć pracę”. Omawiano wymagania i plany rozwojowe firm oraz aktualną sytuację na rynku pracy. Oby nasi uczniowie dokonali właściwego wyboru.