Konkurs MATEMATYCZNY

W dniu 12 marca 2017 roku obchodzony jest Dzień Matematyki w związku z tym ogłaszamy konkurs matematyczny
„Budowle XXI wieku”
Warunki konkursu:
1. Zadaniem uczestników jest zbudowanie z brył przestrzennych (np. sześcianów, prostopadłościanów, graniastosłupów, ostrosłupów, walców, stożków) budowli przestrzennej o wysokości co najmniej pół metra.
2. Bryły należy wykonać z tektury (np. blok techniczny, bristol).
3. Budowla powinna składać się z co najmniej 10 brył, nie może zawierać elementów gotowych.
4. Bryły powinny być kolorowe, mogą być pomalowane farbą, ozdobione.
5. Budowle można wykonać samodzielnie lub w zespołach (zespół może liczyć 2 lub 3 osoby).
6. Do pracy należy dołączyć opis budowli zawierającej nazwę budowli, nazwę brył wchodzących w skład budowli i ich ilość oraz imiona i nazwiska twórców budowli
7. Prace należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 28 lutego 2017 r.
8. W sprawie pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z nauczycielami matematyki
9. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów