POLAKOM NA UKRAINIE

SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA STRAŻOWA – POLAKOM NA UKRAINIE

Odpowiadając na apel Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Rauch nasza szkoła przystąpiła do akcji „Polakom na Ukrainie”. Jak czytamy w liście skierowanym przez Panią Kurator do Dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek wychowawczych „Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu”.

Odpowiedzią na zaistniałą sytuację jest zbiórka produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości. Chodzi tu o artykuły z długim terminem przydatności do spożycia (makaron, kasze, cukier, konserwy rybne, mięsne, pasztety, puszki np. kukurydza, groszek, duże opakowanie herbaty, kawa sypana, kawa rozpuszczalna, mleko UHT w kartonie, mleko w proszku, bakalie, kakao, mąka, olej, słodycze – czekolady, mydło w kostce, mały proszek do prania, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece).

W naszej szkole akcja trwać będzie od 5-12 grudnia 2022r. Przyniesione produkty składamy na scenie szkolnej.

NIE POZOSTAŃ OBOJĘTNY!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Polakom na Ukrainie” wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, po prostu ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Zebrane artykuły zostaną przekazane naszym rodakom na Ukrainie w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia.

Agata Gunia-Buk

Dyrektor ZS w Strażowie