Kochamy Polskę! – AKADEMIA

Kochamy Polskę! Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dnia 10 listopada 2022 r. uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny poświęcony 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opisana została trudna droga Polaków do wolności. Na scenie pojawiły się takie postacie jak: Ojczyzna, Orzeł z naszego godła, Kościuszko, kosynier, żołnierz, Mickiewicz, polskie dziecko. Recytatorzy zaprezentowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Szkolny chór zaśpiewał te bardziej i mniej znane pieśni. Widzowie mieli okazję przypomnieć sobie, czym dla nich jest Ojczyzna i jak ważne święto właśnie obchodzimy!

Dokładnie o godzinie 11.11 dołączyliśmy do uczniów z całej Polski, żeby wspólnie zaśpiewać “Mazurka Dąbrowskiego”.
Za przygotowanie uroczystości odpowiadali p. Renata Mosior i p. Marcin Tonia. Śpiewały również dzieci z klasy 3 pod kierunkiem p. Beaty Sądek. O piękne dekoracje zadbała p. Irena Brzeżawska.
_____________________________________________________________