Gminne obchody Święta Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 11 listopada 2022 r. w Strażowie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Udział wzięli przedstawiciele władz gminy Krasne na czele z panem wójtem Wilhelmem Woźniakiem oraz pani dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie Agata Gunia – Buk.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali program słowno – muzyczny. Przypomnieli trudne dla naszej Ojczyzny czasy rozbiorów, utraty niepodległości, krwawych powstań narodowych, I wojny światowej. Pojawiły się postacie: Ojczyzny, Orła z godła państwowego, Kościuszki, Mickiewicza, żołnierza, dziecka polskiego. Patriotyczne wiersze i pieśni podkreśliły podniosły charakter wydarzeń historycznych. Z radością przypomnieliśmy sobie datę 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska zmartwychwstała. 
Po przedstawieniu wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks. proboszcza Edwarda Wnęka. Na koniec wspólnie udaliśmy się pod pomnik Grunwaldu, gdzie zaśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego” i oddaliśmy hołd bohaterom narodowym poległym w walce o wolność Polski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas, żeby godnie uczcić Niepodległość Ojczyzny. Niech żyje wolna Polska! 
_______________________________
_______________________ ________
Skip to content