“Góry – wielka pasja”

Dnia 3 listopada naszą szkołę odwiedził p. Paweł Pabian z Krasnego – przewodnik górski, miłośnik pieszych wędrówek i sportowiec, który ma na swoim koncie m.in. zdobycie najwyższego szczytu Alp – Mont Blanc (4807 m n.p.m.) oraz 80 szczytów Diademu Polskich Gór podczas jednej wyprawy trwającej 13 dni (najwyższe Rysy – 2499 m n.p.m.).

Pan Paweł przeprowadził prelekcję dla klas 7-8 na temat bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek. Gorąco do nich zachęcał, podkreślając, że wcześniej należy sprawdzić pogodę, przygotować odpowiedni ekwipunek (szczególnie buty!). Nasz Gość przypomniał numer alarmowy do GOPR/TOPR – 985 lub 601100300. Uczniowie mogli zobaczyć prezentację z wypraw oraz profesjonalny sprzęt niezbędny do uprawiania tego sportu – buty, odzież, apteczkę, narty, raki, kijki itd.
Mamy nadzieję, że to spotkanie z człowiekiem pełnym pasji zachęci młodzież do górskich wędrówek, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Bo przecież ruch to zdrowie!