SZKOŁA Z PASJĄ

W dniu 24 października  zawitali do naszej szkoły wyjątkowi goście. W ramach akcji „Szkoła z pasją” zaprezentowali oni swoje spektakularne umiejętności, będące efektem wieloletniej pracy w ramach realizacji własnych pasji.

Opowiedzieli także o miejscu, w jakim się dzięki niej znaleźli i swojej drodze do sukcesu. Konferansjerem był Mr Robot czyli Grzegorz Pittner – vice mistrz Europy w poppingu. Drugim gościem był Krystian Herba – półfinalista „Mam talent” – sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym, który dzięki swoim wyczynom zapisał się w Księdze Rekordów Giunessa.

Trzeci gość doprowadził publiczność do krzyku, pisków i na niejedną chwilę pootwierał dzieciom usta w wyrazie zadziwienia. Mowa o Pawle Dazzle Kidoniu – mistrzu świata basketball Freestyle i jednocześnie pierwszym Polaku i jedynym Europejczyku w amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters.  Jego akrobacje z piłką do koszykówki zrobiły na wszystkich olbrzymie wrażenie. Co więcej – z pomocą mistrza swoje talenty w kręceniu piłką na palcu odkryli także nasi wychowankowie oraz nauczyciele – p. Natalia Gunia, p. Marcin Tonia, p. Katarzyna Kot.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że mimo międzynarodowych osiągnięć nasi goście pokazali się nam jako skromne i ciepłe osoby, pozbawione gwiazdorskiej postawy. Pokazy mistrzów stały się pretekstem do rozmów z uczniami i wychowankami na temat ich pasji i zainteresowań.