WARSZTATY – EUROGALICJA

W dniu 22.09 grupa uczniów z klasy I i III uczestniczyli w warsztatach sadzenia roślin miododajnych. Warsztaty te organizowane były przez Stowarzyszenie Lokalne Grupa Działania „EUROGALICJA”.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogą dołożyć swoją przysłowiową „cegiełkę” do urozmaicenia roślin w pobliżu powstałej pasieki. Z wielką chęcią chwycili za łopaty. Dzięki ich pomocy udało się posadzić kilkadziesiąt roślin, z których w najbliższej przyszłości skorzystają pszczoły mieszkające w pobliskich ulach. Po wykonanej pracy mali ogrodnicy zostali zaproszeni na pieczone kiełbaski, które po takim wysiłku smakowały wyśmienicie. Dodatkowo na pamiątkę tego spotkania każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci plecaka, mapy oraz skarpetek w pszczółki.