SUKCES SZYMONA

KOLEJNY LAUREAT Z MATEMATYKI W STRAŻOWIE

Zespół Szkół w Strażowie może po raz drugi z rzędu poszczycić się laureatem Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2021/2022 organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W tym roku został nim uczeń klasy ósmej – Szymon Dziedziński. Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej uzyskał 37 pkt na 40 możliwych do zdobycia.  Aby uzyskać ten tytuł trzeba wykazać się ogromną wiedzą, umiejętnościami logicznego myślenia i przejść trzy etapy eliminacji. Zdobywając tytuł laureata Szymon nie pisze egzaminu z matematyki, gdyż otrzymuje stuprocentowy wynik. Ma dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej oraz możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej. Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem Pani dyrektor Agaty Guni-Buk, która jest nauczycielem matematyki.

Serdecznie gratulujemy Szymkowi tytułu laureata. Rodzicom życzymy satysfakcji i zadowolenia z sukcesów syna, a Szymkowi kolejnych osiągnięć w nowej szkole.