Rocznica Powstania

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną ,, Żonkile”.

– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”.

Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

W związku z tym  uczniowie klas I –III naszej szkoły  również przyłączyli się do akcji wykonując przy wsparciu wychowawców papierowe żonkile będące symbolem ich pamięci o minionych wydarzeniach związanych z historią naszego narodu.