AKCJA BOHATERON

AKCJA BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i nawiązanie kontaktu z uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W miesiącu październiku br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tę ogólnopolską kampanię. Na lekcjach historii przypomniano uczniom czym było Powstanie Warszawskie, następnie uczniowie przygotowali dla wybranych, żyjących jeszcze powstańców laurki, kolaże i barwne dedykacje. Prace przekazane zostały do naszych bohaterów za pośrednictwem Fundacji Sensoria.

Akcję wśród uczniów Zespołu Szkół w Strażowie przeprowadzili: p. Anna Rejman, p. Irena Brzeżawska, p. Marcin Tonia.