Nauka, pasje, sukcesy

„Nauka, pasje, sukcesy”

Rafał Sądek jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strażowie. Posiada wszechstronne uzdolnienia i zainteresowania. Osiąga sukcesy zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. W roku szkolnym 2019/2020 ukończył klasę siódmą z wyróżnieniem i średnią ocen 6.0. Jest stypendystą Wójta Gminy Krasne i Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce.

W poprzednim roku szkolnym Rafał zdobył tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, zajmując
I miejsce. Wygrał też V Powiatowy Konkurs dla klas VII-VIII „Omnibus ortograficzny”. Kolejnym osiągnięciem było zdobycie tytułu Mistrza Ortografii
w V Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrzowskie pióro”.  Na olimpiadzie z języka angielskiego OLIMPUS zajął V miejsce w Polsce. W dziedzinie informatyki uczestniczy corocznie w programistycznych konkursach Baltie. W ubiegłym roku zdobył tytuł laureata, zajmując IV miejsce w województwie. Corocznie bierze też udział w ogólnopolskim konkursie „Kangur Matematyczny”.

W obecnym roku szkolnym 2020/2021 Rafał Sądek został ponownie laureatem ogólnopolskiego konkursu Dyktando Niepodległościowe, zajmując III miejsce. Również sukcesem i tytułem laureata zakończył swój udział w kuratoryjnym konkursie matematycznym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uczeń z sukcesem godzi wszystkie obowiązki szkolne z licznymi zainteresowaniami. Jedną z jego wielkich pasji jest układanie kostki Rubika. Bierze udział w zawodach organizowanych w Rzeszowie i Krakowie.
W Krakowskiej Lidze Speedcubingu zajął IV miejsce w konkurencji Pyraminx oraz V miejsce w konkurencji 2x2x2. Na ogólnopolskich zawodach Pucharu Polski Online 2020 zdobył VII miejsce w konkurencji Skewb oraz IX miejsce w konkurencji Pyraminx.

Do innych, rozwijających umysł, zainteresowań Rafała należy też gra w szachy, polityka, teleturnieje („Jeden z dziesięciu”, „Va banque”) oraz czytanie książek o różnorodnej tematyce.

Rafał wyróżnia się ogromną pracowitością i odpowiedzialnością. Jest dobrym kolegą, rówieśnicy cenią sobie jego towarzystwo ze względu na serdeczność i życzliwość w kontaktach oraz pomoc w nauce. Posiada wysoką kulturę osobistą. Rafał Sądek jest niewątpliwie wzorem dla innych uczniów i powodem do dumy dla naszej szkoły.

Red. M.Tonia


 

Skip to content