ZIMOWISKO 2020

Nie było czasu na nudę

Tradycyjnie już od wielu lat w okresie ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Strażowie, przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnem, zostało zorganizowane tygodniowe zimowisko dochodzące. W tym roku z tej formy zimowego wypoczynku skorzystało 50 uczniów z klas I – V.

„Chcesz żyć zdrowo? Odżywiaj się kolorowo!” – to hasło przewodnie tegorocznego zimowiska w Szkole Podstawowej w Strażowie. A na brak atrakcji jego uczestnicy nie mogli narzekać. Były pogadanki, prelekcje i prezentacje na temat zdrowego żywienia. Nie tylko dyskutowaliśmy na temat zdrowego żywienia, ale sami również je wykonywaliśmy. Ale przecież nie samym jedzeniem człowiek żyje. Nie mogło więc zabraknąć i innych zajęć. Były więc wrotki, a na nich liczne karkołomne i akrobatyczne wywrotki. Było kino, była nauka pływania na basenie, no i po raz pierwszy kule Bumper Ball, w których grano w piłkę nożną i robiono różnego rodzaju przewroty. W myśl zasady „dla każdego coś miłego” każdy więc mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Najważniejsze jednak  była wspólna zabawa i integracja środowiska szkolnego. A, że ta udała się znakomicie niech świadczy fakt, że wielu z tegorocznych uczestników ferii w szkole już zapisała się na następne zimowisko, na które trzeba będzie czekać niestety cały rok.