„Śladami BoGUSława”

„Śladami BoGUSława” pod takim hasłem 21 października 2016 przebiegała gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów.
Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Zadania, które należało rozwiązać były dość oryginalne, np. na podstawie danych statystycznych określić, w którym powiecie Podkarpacia BoGUSław będzie mógł najszybciej znaleźć dla siebie żonę. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona trasę i prawidłowo rozwiąże wszystkie zadania.
Gra miejska została poprzedzona warsztatami, które przez kilka dni odbywały się w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Uczniowie mogli się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, chociażby jak zmierzyć wysokość budynku, czy drzewa nie mając żadnego przyrządu do pomiaru. Warsztaty miały na celu pokazać jak statystykę, matematykę oraz inne nauki ścisłe wykorzystać w praktyce. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów. Cały projekt został dofinansowany z Fundacji mBanku.
Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły:
I zespół: Aleksandra Karp, Maria Inglot, Klaudia Szałęga, opiekun Agata Gunia-Buk
II zespół: Mateusz Kowalczyk, Paulina Janac, Aleksandra Sadowska, opiekun Witold Socha.
Zespół Pani Agaty Guni-Buk, nie zajął miejsca na podium, ponieważ nie dotarł do mety pierwszy, ale był jedynym zespołem, który rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie, dlatego otrzymał wyróżnienie. Pozostałe zespoły i ich opiekunowie otrzymali nagrody pocieszenia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE ORGANIZATORA