ZIMOWISKO 2021

Moc atrakcji i radości

No i tradycji stało się zadość. Mimo pandemii, mimo licznych nakazów, zakazów i obostrzeń z nią związanych, w Szkole Podstawowej w Strażowie odbyło się tradycyjne zimowisko. W tym roku w tej formie wypoczynku, zorganizowanej przy wydatnej pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem, udział wzięło 34 dzieci z klas I – IV.

Zimowisko w naszej szkole to już taka tradycja. Nie mogło więc go zabraknąć i w tym roku. Mimo to, iż nie mogliśmy w tym roku opuścić szkolnych murów, to i tak na brak atrakcji nikt nie mógł chyba narzekać. Codziennie coś innego. Codziennie inne zajęcia. Codziennie inni goście. Było więc w czym wybierać i przebierać. Ale po kolei. W pierwszym dniu było troszkę historycznie i… technicznie. Były bowiem warsztaty rycerskie, podczas których dowiedzieliśmy się co nieco o polskim rycerstwie, a także samodzielnie wykonaliśmy miecze i tarcze. Te ostatnie ozdobiliśmy własnymi herbami. A, że człowiek przy produkcji rycerskiej broni nieco się pobrudził to na warsztatach technicznych poznaliśmy tajniki produkcji mydła i takowe każdy sam sobie wykonał. Kolejny dzień zimowiska spędziliśmy na sportowo. Próbowaliśmy karkołomnych akrobatycznych sztuczek pod fachowym okiem Państwa Delfiny i Bartłomieja Byjoś, a więc ludzi którzy kiedyś wygrali telewizyjny program MAM TALENT. Okazało się, że niektórzy z nas też mają talent do akrobatyki i być może w niedługiej przyszłości spróbują swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu podczas specjalistycznych treningów.

Kolejne dni przyniosły uczestnikom zimowiska kolejne atrakcje i niezapomniane przeżycia. Po dniu przerwy, w którym obchodziliśmy święto Trzech Króli, znów wróciliśmy do szkoły. Na dzień dobry czekało na nas mobilne planetarium. Dzień więc był kosmiczny. Kosmiczne były też warsztaty literackie prowadzone przez przedstawicieli GOKiB w Krasnem. A po nich, w kolejnym dniu, powróciliśmy na ziemię. Przedostatni dzień zimowiska upłynął nam pod znakiem tańca i sztuki wytwarzania przepięknych pudełek na prezenty, które własnoręcznie wykonaliśmy z myślą o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadzia. A, że w życiu już tak to bywa, że wszystko co dobre szybko się kończy, to i dojść musiało do końca naszego zimowiska. A w ostatnim dniu czekały na nas zajęcia z dogoterapii i gimnastyki korekcyjnej. Przyrządziliśmy też sami przepyszną sałatkę owocową. W każdym  dniu mieliśmy też możliwość rozwijać się intelektualnie i sprawnościowo rywalizując w różnego rodzaju grach stolikowych i zręcznościowych. Oglądnęliśmy też prezentację na temat higieny oraz wykonaliśmy plakaty związane z kosmosem i higieną.

Zimowisko 2021, które przygotowali dla nas panie Katarzyna Pomykała i Maria Tronina oraz panowie Tomasz Kuczyński i Witold Socha, przeszło już do historii. Miejmy nadzieję, że kolejne w 2022 roku odbędzie się już bez obostrzeń, nakazów i zakazów związanych z pandemią. Oby!


Zdjęcia z zimowiska – zapraszamy