WITAJ MAJ, PIĘKNY MAJ!…

Już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców, polscy patrioci uroczyście obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wielkim świętem państwowym była w dwudziestoleciu międzywojennym. Po II wojnie światowej, w czasach komunistycznych, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić, jako święto państwowe, dzień 3 Maja, czyli rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej, konstytucja.
Tegorocznej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja niestety nie możemy wspólnie uczcić w szkole, podczas uroczystej akademii. Postanowiliśmy zatem zrobić to w innej formie. Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, uczniowie w ramach lekcji plastyki wykonali w domu prace artystyczne. Wszystkich zachęcamy do ich podziwiania.