JASEŁKA

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane wspólnie z uczniami i nauczycielami.
Nie inaczej było i w tym roku. W dniu 20 grudnia 2019 roku uczniowie klasy trzeciej, pod opieką wychowawczyni pani Beaty Sądek mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych. W przepięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych strojach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzięki nim mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Oprócz nich na scenie pojawili się też pastuszkowie, Trzej Królowie, okrutny król Herod, diabeł. i anioły, które swoim śpiewem i tańcem uatrakcyjniły występ. Świetności inscenizacji dodały wzruszające pastorałki i kolędy, które napełniły każdego świąteczną radością.
Ogromne zaangażowanie małych aktorów i czas poświęcony na próby opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały niezwykle ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie pani wicedyrektor Ewa Nowak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom i uczniom oraz ich rodzicom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.