SPOTKANIE RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 20.11.2019 r w ramach realizacji programu orientacji zawodowej w kasach I-III odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym zorganizowane przez Marię Troninę.

Podczas spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć co należy zrobić, aby zostać ratownikiem medycznym. Pan Kamil opowiadał uczniom o swojej pracy, wyjaśnił na czym ona polega. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość nauczyć się lub przypomnieć sobie podstawowe telefony alarmowe. Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne informacje, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia, a być może kogoś zachęciło do skierowania swojej ścieżki zawodowej w stronę ratownictwa medycznego.