WYCIECZKA …

W dniach 13,14 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 4,5 i 7 wzięli udział w wycieczce szkolnej.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Jaskinię Nietoperzową, w której oglądaliśmy piękne formy krasowe(stalaktyty, stalagmity draperie itp.).Później udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego, który zachwycił nas bogactwem flory i form krasowych. Podczas spaceru zobaczyliśmy brzozę  karłowatą, która jest  endemitem tego parku, przeszliśmy przez Bramę Krakowską, dotarliśmy do Źródełka  Miłości, w którym każdy z nas chętnie zwilżył dłonie. Tradycja mówi, że kto to zrobi , tego spotka prawdziwa miłość. Tuż przed obiadem udaliśmy się do zamku w Pieskowej Skale po drodze mijając piękne formy krasowe, np. Maczugę Herkulesa , Skały Panieńskie itp

Po pysznym obiedzie udaliśmy się do schroniska w Woli Kalinowskiej, gdzie po zakwaterowaniu i  chwili odpoczynku rozpoczęły się gry sportowe i zabawy integracyjne.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Pustyni Błędowskie., Mieliśmy szczęście, ponieważ trafiliśmy na pokazy  spadochronowe. Kolejnym, ostatnim ale bardzo atrakcyjnym punktem,  była wizyta w Ogrodzieńcu. Zwiedzieliśmy ruiny zamku, wieże widokową , salę tortur.  Miłą atrakcją był zjazd na stoku saneczkowym. Po obiedzie i zakupie pamiątek udaliśmy się do domu, gdzie na swoje pociechy czekali  stęsknieni Rodzice.