ZIMOWISKO 2019

Dla każdego coś fajnego

Wieloletnią tradycją Zespołu Szkół w Strażowie jest to, że w czasie ferii zimowych organizuje ona 5-dniowe zimowisko dochodzące dla swoich uczniów. Nie inaczej było i w tym roku. Z tej formy wypoczynku tym razem skorzystało 45 uczniów z klas I – V.

Tegoroczne zimowisko, zorganizowane przy współudziale GOPS Krasne, odbyło się pod hasłem „Wyloguj się do życia”. Uczestnicy zapoznali się z zagrożeniami płynącymi ze zbyt długiego korzystania z telefonów komórkowych i komputerów. Odbyli na ten temat stosowne pogadanki, wykonali prace plastyczne i prezentacje komputerowe. Telefony i komputery, a raczej uzależnienie od nich, były jednakże tylko jednym z wielu punktów zimowiska. Na brak zajęć i nudę chyba nikt nie mógł narzekać. Dzieciaki poznały, między innymi, tajniki produkcji czekolady podczas stosownych warsztatów w Fabryce Czekolady w Rzeszowie. Odwiedziły także nowo otwartą salę zabaw KRASNO-LUDEK w Strażowie, gdzie nie tylko mogły się pozytywnie „wyszaleć” korzystając z różnych atrakcji, ale także wzięły udział w warsztatach plastycznych wykonując piękne lampiony walentynkowe. Nie zapomniano również o żelaznym punkcie każdego zimowiska czyli wizycie w kinie i MC’Donalds. Zadbano także o kondycję fizyczną uczestników zimowiska. Wizyta we Wrotkarni w Rzeszowie sprawiła wszystkim wielką frajdę. Trzeba było walczyć nie tylko ze zmęczeniem ale przede wszystkim pokonać strach i wykazać się wręcz akrobatycznymi zdolnościami podczas blisko 3-godzinnej jazdy na wrotkach. Ze zmęczeniem i rywalem trzeba było również powalczyć w ostatnim dniu zimowiska podczas gier i zabaw w sali gimnastycznej ZS Strażów. Na nudę nikt więc nie mógł narzekać. Na nudę nie narzekały zapewne także panie z kuchni, pani Jadwiga i pani Renata, które uwijały się jak w ukropie dbając o to, aby nikt z uczestników zimowiska nie chodził głodny. Pierogi ruskie w wykonaniu pań kucharek, to był prawdziwy kulinarny majstersztyk. Zresztą nie tylko pierogi, bo każde z serwowanych przez nie dań było „palce lizać”. Nie zawiedli także opiekunowie zimowiska, panie: Maria Tronina, Katarzyna Pomykała oraz panowie Tomasz Kuczyński i czuwający nad wszystkim Witold Socha, którzy stawali wręcz na głowie aby wszystko przebiegało zgodnie z założonym i opracowanym przez nich planem.