AZYL U MAJKI

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
Akcja zbiórki karmy i artykułów dla zwierząt z Przytuliska AZYL U MAJKI
w Wysokiej Strzyżowskiej zakończyła się w naszej szkole sukcesem.
Dziękujemy za hojność i okazane serce.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT – PDF

W dniach 10-31 listopada 2018, z inicjatywy dwóch uczennic klasy V – Sabiny Stępień i Ilony Dłużyńskiej, przeprowadzono zbiórkę żywności i artykułów dla zwierząt w Wysokiej Strzyżowskiej pod hasłem Pomóż zwierzętom przetrwać zimę . Odzew na akcję przerósł nasze oczekiwania! Zebraliśmy 120 kg karmy dla psów i kotów, zabawki, przysmaki, obroże i ręczniki. Czas zbiórki nie jest przypadkowy, ponieważ pora jesienno-zimowa to w schroniskach najcięższy okres w roku. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w przytulisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny, dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk.

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559,
38-123 Wysoka Strzyżowska
692 387 952,
azylumajki@interia.pl

W Azylu od ponad 20 lat znajdują schronienie najbardziej potrzebujące zwierzaki, głównie z rejonu Podkarpacia. Czasami również z odległych zakątków kraju. Trafiają tu zarówno zwierzęta od dawna bezdomne, jak i te osierocone po śmierci opiekuna, kiedy rodzina nie ma chęci lub możliwości zapewnienia im opieki, a także psiaki uratowane z tragicznych warunków, których właściciel po prostu chce się pozbyć. Mieszka tam stale 30-35 psiaków. Są pod stałą opieką weterynaryjną, zaszczepione i wysterylizowane, w razie potrzeby leczone. Dla większości z nich udaje się znaleźć nowe, odpowiedzialne domy. Liczba adopcji to ok. 100 rocznie. Opiekunowie – Pani Maria i Pan Adam – utrzymują zwierzaki głównie z własnych, prywatnych środków, od lat pomagają też lokalne organizacje pro-zwierzęce, osoby prywatne oraz szkoły. To grupa przyjaciół, dla których wspólnym celem działań stało się niesienie ratunku najsłabszym.

GORĄCE PODZIĘKOWANIE
dla
UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ
W STRAŻOWIE
za
okazaną pomoc i zaangażowanie
w zbiórkę karmy na rzecz
bezdomnych zwierząt przebywających
w Przytulisku AZYL U MAJKI.

Wysoka Strzyżowska XII 2018