Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

„Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” – pod takim hasłem odbyło się 21 listopada w Rzeszowie spotkanie wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym uczestniczyli nasi reprezentanci.

W programie spotkania była modlitwa „Anioł Pański”, zapoznanie z biografią św. Stanisława Kostki – „patrona trudnych dróg”, wysłuchanie wykładu prof. Kazimierza Ożoga o roli Kościoła w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, obejrzenie filmu „Dzieła miłosierdzia Caritas”. Następnie ks. Piotr Potyrała podał propozycje działań dla wolontariuszy. Na zakończenie pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i udaliśmy na mały poczęstunek.

To piękne, że młodzież nie myśli tylko o sobie, ale stara się także pomagać potrzebującym.