Sukces Rafała Sądka

Sukces ucznia klasy VI Rafała Sądka

Uczeń Zespołu Szkół w Strażowie, Rafał Sądek, został laureatem organizowanego przez Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze Warto” VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” w kategorii klas IV-VI.

Konkurs został objęty  patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Ponad 12 tysięcy uczniów z Podkarpacia w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział

w eliminacjach szkolnych Dyktanda Niepodległościowego. Po etapie szkolnym komisja konkursowa zweryfikowała najlepsze prace i zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego

w każdej kategorii wiekowej po 60 osób, w tym naszego ucznia. Finał rozegrano 7 listopada w Centrum Kształcenia Praktycznego w Strzyżowie i zakończył się on ogromnym sukcesem Rafała, który wykazał się sporymi umiejętnościami z zakresu poprawnej pisowni, zajmując 4 miejsce.

14 listopada podczas uroczystej gali Rafał odebrał dyplom i nagrodę z rąk Pani Kurator Małgorzaty Rauch. Jako jeden z dwudziestu laureatów otrzymał punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej.

Rafałowi gratulujemy sukcesu!