Konkurs Historyczny

Czteroosobowa drużyna uczniów naszej szkoły w dniu 25 maja 2018 r. wzięła udział w Gminnym Konkursie Historycznym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krasne. Odbył się on w ZS w Malawie i został zorganizowany z okazji 100-lecia Niepodległości. Zakres tematyczny konkursu obejmował wydarzenia z historii Polski od konfederacji barskiej do odzyskania niepodległości. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca: Lidia Hajduk – redaktor naczelny biuletynu gminnego „Razem”, członek jury i ekspert merytoryczny: dr Jacek Magdoń – historyk IPN oraz członek jury: mjr Janusz Głodowski – z-ca WKU w Rzeszowie. Konkurs polegał na rywalizacji drużynowej reprezentantów poszczególnych szkół z terenu Gminy Krasne, których zadaniem było rozwiązywanie zadań w kilku kategoriach tematycznych. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce.