WARSZTATY DLA RODZICÓW

GOPS w Krasnem oraz Fundacja Rozwoju “Dobre Życie” zaprasza na sobotnie warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci nt.

• “Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z dzieckiem” – 12.05.2018 r.
  • “Jak motywować swoje dziecko” – 26.05.2018 r.

źródło:http://www.gminakrasne.pl/aktualnosci/

Warsztaty są prowadzone przez profesjonalistów i praktyków z Fundacji Rozwoju “Dobre Życie”.

Dla rodziców są bezpłatne (finansowane przez Gminę Krasne).

Zapisy (osobiste i telefoniczne) prowadzą sekretariaty wszystkich czterech szkół w Gminie Krasne. Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania się nie mniej niż 12 osób na termin. Zgłoszenia na dany termin przyjmujemy do 4 dni przed warsztatem. Można zapisać się na jeden lub dwa tematy. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się.

Więcej informacji udziela jedna z prowadzących, Katarzyna Malec: 791 557 099, kmalec@dobrezycie.org  oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem 17 23 00 261

„Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach z dzieckiem”

12 maja 2018, godz. 9.00-14.00, Zespół Szkół w Strażowie

Dzieci to radość, ale i wiele trudnych sytuacji. Każdy z nas, rodziców, doświadcza złości, rozczarowania i innych trudnych emocji zarówno swoich, jak i swoich dzieci. Jak się zachować w trudnej sytuacji? Co zrobić, aby pomóc sobie i dziecku? Jak zareagować, by rozwiązać problem na teraz, ale i nauczyć dziecko tego, co przyda mu się w życiu, kiedy już będzie samodzielne?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą:

• lepiej rozumieć emocje i zachowania dziecka (złość, gniew, inne)
  • skuteczniej wspierać dzieci w radzeniu sobie z trudnymi emocjami
  • skuteczniej wyznaczać granice i je egzekwować
  • rozwiązywać trudne sytuacje rodzinne i szkolne w sposób, który pomoże budować relacje
    z dzieckiem i dobrze wyposażyć je na przyszłość

„Jak motywować swoje dziecko”

26 maja 2018, godz. 9.00-14.00, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem

Na pewno nie raz się zastanawiałaś/-eś w jaki sposób wpłynąć na swoje dziecko, żeby mu się chciało chcieć, czy to posprzątać po sobie, odrobić lekcje, czy też pamiętać o drugim śniadaniu. Na pewno ciągłe utarczki ze swoimi pociechami nie są łatwe, a wieczne przypominanie i zrzędzenie raczej nie dają nam pozytywnych efektów.

Drogi Rodzicu, jeśli chcesz:

• aby Twoje dziecko z chęcią podejmowało nowe zadania
  • umieć motywować swoje dziecko
  • wzmacniać chęć do nauki u swojej pociechy
  • aby Twoje dziecko znajdowało twórcze rozwiązania

To warsztat właśnie dla Ciebie!