KULIG

W dniu 3 marca 2018 roku młodzież II i III klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej  wraz z nauczycielami: Ireną  Kwoką, Anetą Dąbrowską i Tomaszem Kuczyńskim uczestniczyli w lekcji przyrody na żywo. W czasie wyjazdu uczniowie pogłębiali swoje kompetencje z przedmiotów przyrodniczych.

W piękne i mroźne sobotnie przedpołudnie, młodzież nie tylko się świetnie się bawiła na kuligu w Radawie, ale także odkrywała tajemnice otaczającego nas świata przyrody i jej ochrony w Woli Mołodyckiej. Uczniowie mieli możliwość obcowania z przyrodą, poznawania śladów zwierzyny, spotkania z myśliwymi i psami ras myśliwskich, dokarmiania zwierzyny i odwiedzenia dziczej zagrody. Myśliwi obecni na spotkaniu udzielili wspaniałej lekcji przyrody w naturalnym środowisku, opowiadali na czym polega łowiectwo w Polsce oraz zwierzętach żyjących w lasach. Na sam koniec wszyscy zostali poczęstowani pyszną kiełbasą z ogniska.

Wizyta ta odbyła się dzięki uprzejmości Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Przemyślu- Panu Adamowi Chmielowskiemu- Prezesowi Okręgowej Rady Łowieckiej, Tomaszowi Kuleszy- Łowczemu Okręgowemu Zarządu w Przemyślu.