W świątecznym nastroju…

Boże Narodzenie to piękny czas, pełen ciepła rodzinnego, radości i miłości. Dlatego ostatni dzień zajęć szkolnych spędziliśmy wspólnie przeżywając ten wyjątkowy świąteczny nastrój.

Po dwóch godzinach lekcyjnych poszczególne klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Następnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się przy scenie. Obecni byli również przedstawiciele rodziców na czele z p. Renatą Gaweł. Pani Dyrektor powitała wszystkich i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez klasę trzecią pod kierunkiem p. Renaty Mosior. Samo przedstawienie było w wersji uwspółcześnionej. Główne przesłanie było takie, że również w dzisiejszych czasach, w wielu sytuacjach naszego życia, spotykamy Boga na swej drodze i musimy być świadomi tych momentów. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role. Dzieci śpiewały tradycyjne kolędy, zaś przedszkolaki zatańczyły piękny, świąteczny taniec. Zatem słowem, śpiewem i tańcem rozpoczęliśmy świętowanie. Po jasełkach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekał ogromny stół zastawiony wigilijnymi przysmakami. Postarał się o to m.in. szkolny samorząd. Jego przedstawiciele odczytali fragment Pisma Świętego i złożyli świąteczne życzenia. Po modlitwie usiedliśmy przy stole, smakując tradycyjne potrawy.

Dziękujemy wszystkim za wspólną uroczystość i życzymy, aby pozostała na długo w sercach i pamięci. Nic tak nie łączy, jak wigilijne spotkanie.