KOLORY NATURY W OBIEKTYWIE

Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zaprasza do udziału w III edycji wojewódzkiego konkursu fotograficzno-przyrodniczego: KOLORY NATURY W OBIEKTYWIE

Tegoroczny temat przewodni:

“Sztuka  kamuflażu”

Cele konkursu:

• Rozwijanie zainteresowań przyrodą i fotografią.
  • Poznanie rodzimych gatunków.
  • Zapoznanie się z terminologią biologiczną – nazwami gatunkowymi oraz zdobycie umiejętności korzystania z kluczy i atlasów do oznaczania gatunków.
  • Rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania do obserwacji przyrody, kontaktu z nią oraz szacunku dla niej.
  • Wzbogacanie umiejętności fotografowania.

Zadanie konkursowe polega na sfotografowaniu przez każdego uczestnika 5 osobników różnych gatunków zwierząt, które posiadły sztukę kamuflażu i doskonale wtopiły się w tło a następnie wywołaniu zdjęć, naklejeniu z tyłu wypełnionej etykiety (patrz załącznik) i przesłaniu ich na adres Szkoły Szpitalnej.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej orazII i III gimnazjum
  2. Fotografowane gatunki muszą być rodzime, wolno żyjące, w naturalnym środowisku występowania, muszą doskonale kamuflować się z otoczeniem.
  3. Fotografowanych osobników nie wolno zabijać, krzywdzić ani płoszyć.
  4. Zdjęcia muszą być zrobione samodzielnie przez ucznia.
  5. Zdjęć nie można przerabiać w programach graficznych.
  6. Format wywołanego zdjęcia – nie mniejszy niż 10×15 cm.
  7. Każde zdjęcie musi mieć naklejoną z tyłu etykietę informacyjną (patrz załącznik)
  8. Nazwy gatunkowe na etykiecie powinny być w języku polskim.
  9. Prace będą oceniane pod względem estetycznym i prawidłowości danych na etykiecie.
  10. Prace nie spełniające wymogów regulaminu nie będą rozpatrywane.
  11. Po ogłoszeniu wyników prace wraz z danymi twórców będą upublicznione na pokonkursowej wystawie, stronie internetowej szkoły szpitalnej oraz innych środkach masowego przekazu.
  12. Nadesłane fotografie nie zostaną zwrócone autorom.

regulamin konkursu Kolory natury w obiektywie – sztuka kamuflażu

Termin realizacji:  do 25 maja 2018 roku

Prace należy wysyłać na adres:

Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej , Lwowska 60 35-301 Rzeszów

z dopiskiem “Konkurs – Kolory natury w obiektywie”

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 maja 2018 roku.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Informacje o wynikach konkursu będą dostępne na stronie www.szkolaszpitalna.rzeszow.pl oraz opublikowane przez patronów medialnych.

Opiekun konkursu: mgr Katarzyna Pokrzywa

Wszelkie pytania na temat konkursu proszę kierować na adres mailowy: katarzyna@pokrzywa.net

Załącznik:

Każda fotografia musi mieć doklejoną z tyłu etykietę informacyjną:

Nazwa gatunkowa zwierzęcia:

Imię i nazwisko autora fotografii:

Opiekun:
Szkoła:

Oświadczam że zdjęcie jest wykonane przeze mnie:

…………………………………………………………. (podpis)

Wyrażam zgodę na publikację zdjęcia oraz danych na etykiecie w związku z konkursem

…………………………………………………………. (podpis)