VI Kongres Misyjny Diecezji Rzeszowskiej

21 października 2017 roku,  Kółko Misyjne wraz z opiekunami uczestniczyło w VI Jubileuszowym Kongresie  Misyjnym  PDMD Diecezji Rzeszowskiej, pod hasłem  „ Idźcie i głoście”.

O godz. 10.00 odbyło się spotkanie  z misjonarzami.  Ks. Edward Ryfa z Czadu, ks. Jan Radoń z Kazachstanu, ks. Dariusz Miąsik z Ekwadoru,   opowiadali o swojej pracy na Misjach i o trudnych warunkach życia. O godz.12.00 wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, której  przewodniczył ks. biskup Kazimierz Górny. Nasza parafia czynnie brała udział w liturgii, zostaliśmy wyróżnieni i  czytaliśmy modlitwę wiernych.  K. Biskup Kazimierz  skierował do dzieci przesłanie – „ Otwórzcie serca i dłonie dla dzieci całego świata”. Prosił wszystkich o głoszenie Dobrej Nowiny o Chrystusie najpierw w swoim środowisku, a potem innym, którzy nie słyszeli jeszcze o Bogu. Prosił o modlitwę za misje i misjonarzy, a także pomoc materialną.