„Święto Edukacji Narodowej”

            Dzień Nauczyciela rozpoczął się w naszej strażowskiej szkole 13 października od porannych zajęć muzycznych, zorganizowanych przez szkołę Yamaha. Uczniowie mogli posłuchać pięknej muzyki i zapoznać się z szeregiem ciekawych instrumentów strunowych prezentowanych przez dowcipnych prowadzących. Grali oni m.in. na gitarze klasycznej, akustycznej, czy elektrycznej. Lekcja była ciekawa, dzieci mogły na scenie wcielić się w rolę muzyków i wypróbować instrumenty, które kosztują nawet tyle, co dobry samochód.

            Na kolejnej lekcji klasa druga, przygotowana przez wychowawczynię p. Sylwię Stachurę, przedstawiła akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Obecna była na niej p. Violetta Błotko, zastępca wójta Gminy Krasne. Widzowie mogli posłuchać okolicznościowych wierszy, piosenek, były też elementy taneczne. Dzieci podziękowały nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Po akademii głos zabrała p. Błotko, podkreślając ważną rolę nauczycieli w rozwoju dzieci i młodzieży. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącym Miłoszem Józefczykiem złożyli na ręce p. Dyrektor bukiet pięknych kwiatów. Również Rada Rodziców uroczyście wręczyła kwiaty, a przewodnicząca p. Renata Gaweł wygłosiła podziękowania.

            Poszczególne klasy pamiętały o swoich wychowawcach i nauczycielach, dziękując im za trud wkładany w ich edukację oraz dobre wychowanie.