Jedz smacznie, zdrowo …

24 kwietnia 2017r. odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Jedz smacznie, zdrowo i kolorowo”

I etap – część artystyczna klas 0-3 SP.
Uczniowie klas 0,1 i 2 przebrani za owoce i warzywa zaśpiewali piosenki dotyczące zdrowego odżywiania, a uczniowie klasy 3 zaprezentowali przedstawienie o higienie zębów i zdrowych nawykach pt. “Baba Jaga u dentysty”.

II etap
Uczniowie klas 1-3 SP wzięli udział w konkursie – quizie “Zagadki o owocach i warzywach”, natomiast klasy 4-6 SP oraz gimnazjaliści przygotowali dania i przekąski z produktów bogatych w składniki odżywcze według zasady: smaczne, zdrowe, kolorowe.

Przygotowane prace prezentowane i ocenione zostały w III etapie projektu.
Końcowym etapem działań była wspólna dla całej szkoły degustacja, która bardzo się wszystkim podobała. Kolorowe przekąski szybko znikały ze stołów potwierdzając założenie, że dzieci lubią zdrowo jeść oraz, że ważny jest sposób przygotowania i podania posiłku.

Poniżej relacja foto z projektu.